KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skiss 12221429
*
nr 1222 1429
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Skiss, Birgit Broms (1924-2008), porträtt, signerad. Motivet: 33x16
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 18:38:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 09:09:15
1
150 kr
10/12 18:01:16
2
150 kr
10/12 18:01:16
1
150 kr (Budbetjänt)
10/12 18:31:34
2
200 kr
10/12 18:33:30
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birgit broms porträtt porträttmåleri skiss vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Birgit Broms
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
Läs om budbetjänten
nr 1222 1429
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Skiss, Birgit Broms (1924-2008), porträtt, signerad. Motivet: 33x16
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/12 09:09:15 | 1 | 150 kr |
10/12 18:01:16 | 2 | 150 kr |
10/12 18:01:16 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
10/12 18:31:34 | 2 | 200 kr |
10/12 18:33:30 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birgit broms porträtt porträttmåleri skiss vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25